Технічне завдання (ТЗ) чи бриф – головний документ для дизайнера, відповідно до якого він розробляє макети поліграфічної продукції. ТЗ – список побажань та вимог клієнта, часто з прикладами того, як має виглядати бажана поліграфія. Значення цього документа переоцінити складно. Адже добрий бриф – це 60% правильного виконання завдання. Чітке та інформативне ТЗ означає, що поліграфія буде надрукована вчасно і без переробок. Як виглядає ідеальне технічне завдання? Які моменти мають бути у ньому прописані обов'язково? Читайте у нашому матеріалі вже зараз!
Із чого складається правильний бриф?
На першому етапі проекту дизайнер не має інформації про ваш бренд. Бриф дозволяє заощадити час і уникнути помилок у макеті. Дизайнер поліграфії втілить у життя ваші вимоги та побажання, лише якщо вони будуть чітко сформульовані. Які ж моменти мають бути прописані у правильному ТЗ:
призначення продукції.
При складанні ТЗ важливо знати мету вашої майбутньої продукції. Макети будуть абсолютно різними у разі, коли ви плануєте інформувати споживача або використовувати друковану продукцію для просування товарів чи послуг. Дизайнеру важливо знати про вашу цільову аудиторію та особливості бізнесу.
Формат та розмір виробу.
Дизайн вашої поліграфії та її формат тісно пов'язані між собою. Об'єкти дизайну на постері розміром А2 виглядатимуть інакше, ніж, наприклад, на маленькій листівці. Тому важливо чітко вказувати розміри бажаної продукції. Точність допоможе уникнути помилок – якість вашої поліграфії починається з якості макету.
Наприклад, макет вирубного/висічного виробу повинен мати запас на вирубку/висічку 5 мм. А макет багатосторінкового буклету (більше 8 смуг) повинен мати запас на підріз 5 мм. Усі ці моменти мають бути враховані.
Кольорова гама.
Кожен із нас сприймає кольорову гаму по-різному. Щоб дизайнер склав вдалий макет, недостатньо сказати, що ви хочете синій або зелений колір. У цьому питанні комунікація з дизайнером є вкрай важливою. Лише разом ви зможете вибрати правильний тон і вдало використовувати можливості кольорового оформлення. Колір поліграфії залежить від продукції або діяльності компанії. Це пояснює використання для брендування корпоративних кольорів, інформація про які може міститися у брендбуку.
Брендбук.
Ваша поліграфія має відповідати концепції корпоративного стилю компанії. У брендбуку ви можете відобразити специфіку бренду, корпоративні кольори та шрифти, що використовуються. Особливо ретельний підхід потрібний для формування текстової частини поліграфії. Текст має бути вичитаний і не містити помилок. До обов'язків дизайнера виправлення орфографічних та логічних помилок не входить.